Ulaşım

HAVAYOLU> İSTANBUL VE ÇORLU ÜZERİNDEN
Edirne'de havaalanı bulunmamakla birlikte yurtdışından ve uzak şehirlerden gelecek misafirlerimiz İstanbul ve Çorlu (Ankara aktarmalı) havaalanları üzerinden karayolu ile Edirne'ye ulaşabilirler. Otoyol aracılığı ile İstanbul-Edirne 2 saat 45 dk., Çorlu-Edirne ise 45 dk. sürmektedir.

KARAYOLU > İSTANBUL-EDİRNE GÜZERGAHI
İstanbul-Edirne karayolu ulaşımında TEM otobanı ve E5 (D100) karayolu tercih edilebilir.
TEM otobanından Edirne (İstanbul /Mahmutbey-Edirne mesafesi) 228 kilometre, E5 (D100) karayolu üzerinden (İstanbul /Topkapı-Edirne mesafesi) 217 kilometredir.
TEM otobanı, oldukça modern ve kaliteli bir yol olmasından dolayı İstanbul’dan direkt olarak Edirne’ye ulaşmak isteyenlerin birinci tercihi durumundadır. Kendi aracıyla seyahat edecek olanlar için TEM otobanı dışında E5 (D100) karayolu da diğer bir alternatiftir.

Edirne'ye Hizmet Veren Otobüs Şirketleri
İstanbul- Edirne Güzergahı> (Esenler Otogarı’ndan Edirne yönüne sabah 07.00’de başlayan ve her yarım saatte bir düzenlenen otobüs seferleri gece saat 21.00’e kadar devam etmektedir.)

Metro Turizm Nilüfer Turizm Ulusoy

Eskişehir- Edirne Güzergahı>

Buzlu Turizm

İzmir- Edirne Güzergahı>

Metro Turizm Nilüfer Turizm Isparta Petrol Turizm Çanakkale Truva Turizm

Ankara-Edirne Güzergahı>

Ulusoy Metro Turizm Nilüfer Turizm (günde iki sefer)

EDİRNE ŞEHİRİÇİ ULAŞIM
Edirne'de şehiriçi ulaşım ETUS'a (Edirne Toplu Ulaşım Sistemi) bağlı minibüsler aracılığı ile sağlanmaktadır. Otogar- Fakülte- Şehir Merkezi güzergahını takip eden 1, 1A, 3, 3A, 3B, 3C no.lu minibüsler ile fakülte ve şehir merkezine ulaşılabilir.

ETUS EDİRNE TOPLU ULAŞIM GÜZERGAHLARI

Bu içerik 19.04.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 859 kez okundu.